Pytania i odpowiedzi

Podstawowe wymagania, jakie stawiamy kandydatom to komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą, mile widziane również doświadczenie w opiece nad członkami rodziny, praca w domach opieki, szpitalach, kurs PCK itp.

Nie, rodzina zapewnia pełne i bezpłatnie zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Zawsze staramy się dopasować do oczekiwań danej kandydatki. Jeżeli osoba preferuje wyjazd tylko na krótszy okres, np. jednego lub dwóch miesięcy proponujemy rodzinę, która poszukuje opiekunki właśnie na taki okres czasu. Maksymalna ciągłość pracy u danej rodziny wynosi obecnie 12 miesięcy. W tym okresie każda opiekunka ma oczywiście prawo do urlopu, którego termin i długość musi być odpowiednio wcześniej uzgodniona.

Tak, nasi klienci często kontaktują się z opiekunką przed przyjazdem. Dzięki temu obie strony mogą się lepiej poznać.

Wysokość zarobków zależy przede wszystkim od kwalifikacji opiekunki. Osoby z dużym doświadczeniem, dobrą znajomością języka niemieckiego oraz dodatkowymi szkoleniami i kursami mogą liczyć na najlepiej płatne oferty. Zawsze staramy się negocjować dla naszych opiekunek jak najlepsze warunki finansowe.

Nie, każda opiekunka otrzymuje zwrot kosztów dojazdu.

W naszej firmie rzetelna dbałość o pracownika to kwestia bezdyskusyjnie najważniejsza. Staramy się być w ciągłym kontakcie tak żeby pracujące u nas opiekunki czuły się bezpiecznie. Wiemy, że czasami na pozór drobne rzeczy potrafią najbardziej uprzykrzyć pobyt za granicą i są frustrujące dla opiekunek, dlatego też zawsze staramy się pomóc i na bieżąco wyjaśniać wszystkie sporne kwestie.

Wybór naszej agencji jest dla nas zawsze kolejnym dużym wyróżnieniem i każdorazowo cieszymy się obdarowanym zaufaniem dla naszej pracy. Naszym celem jest satysfakcja i zadowolenie każdego pracownika. Mamy świadomość, że przy tak ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, jaką jest opieka nad osobą starszą, możliwość polegania na firmie ma ogromne znaczenie. Oczywiście nie bez znaczenia są również adekwatne zarobki. Zawsze i bezwzględnie przestrzegamy umów zawartych z Pracownikiem. Przez cały okres pracy jesteśmy do dyspozycji w rozwiązywaniu ewentualnych kwestii spornych i wszelkich problemów między pracodawcą a pracownikiem.